Vrei să faci parte din echipa noastră?

Economist

Candidatul ideal:

  • Studii economice finalizate
  • Membru C.E.C.C.A.R., alte calificări profesionale constituie avantaj
  • Experiență minimă în domeniu de 1 an
  • Cunoașterea limbii Engleze la nivel mediu
  • Constituie un plus experiența în utilizarea aplicațiilor Ciel V7, Saga, WinMENTOR
  • Utilizare pachet Office 365
  • Capacitate de prioritizare, planificare, proactivitate, capacitate de învățare și adaptare

Descrierea jobului:

  • Recepționarea documentelor contabile pentru un portofoliu de clienți alocat
  • Prelucrarea documentelor contabile în aplicațiile de contabilitate utilizate de companie
  • Închiderea contabilă lunară
  • Întocmirea și înregistrarea declarațiilor fiscale
  • Întocmire pachet de raportare financiară
  • Întocmire bilanț
  • Misiuni de verificare a conturilor
  • Asistență clienți privind aspecte economice și fiscale
  • Răspunde de corectitudinea și veridicitatea informațiilor transmise

Descrierea companiei

De 17 ani oferim clienților noștri servicii integrate. De la contabilitate, HR, salarizare și până la consultanță, revizii contabile cu suport în implementarea sistemelor ERP, creăm un mediu dinamic și flexibil care se adaptează ușor nevoilor clienților noștri și pieței.
​În prezent, echipa Finaco este formată din 15 specialiști: economiști și experți contabili ce furnizează servicii de contabilitate, raportare taxe, salarizare și administrare de personal, taxe și asistență, unor companii din domenii ca producție, dezvoltare produse IT, comerț, servicii, agricultură și altele.

Indiferent de mărimea companiei sau de domeniul de activitate, de fiecare dată respectăm principiile și valorile profesiei noastre și oferim cele mai bune soluții adaptate nevoilor clienților.

Trimite-ne CV-ul tău la adresa office@finaco.ro și te vom contacta în cel mai scurt timp!